انواع پیچ و رولپلاک نما شرکت ایمن کار

انواع پیچ و رولپلاک

برای پیچ و رولپلاک کردن سنگ نمای ساختمان شرکت ایمن کار از بهترین و مرغوب ترین پیچ و رولپلاک استفاده میکند.

چندین نوع پیچ در بازار موجو است که تمامی انها برای کار محکم سازی سنگ مورد استفاده قرار میگیرد.

این پیچ ها دارای ثیمت مختلفی هستند که بهترین انها گالوانیزه میباشد.

برای استعلام قیمت انجام پیچ و رولپلاک نما به لینک قرمز زیر وارد شوید

قیمت رولپلاک نمای ساختمان

انواع پیچ و رولپلاک برای نمای ساختمان

اولین پیچ که شرکت ما استفاده میکند گالوانیزه میباشد.

کاربرد پیچ اتصال و یا محکم کردن دو متریال با جنس مشابه و یا دو قطعه با جنس متفاوت است.

چانواع مختلف پیچ در همه ی صنایع کوچک و یا بزرگ استفاده می شوند.

پیچ ها انواع گوناگونی دارند و بر اساس ظاهرشان و سایر مشخصات دسته بندی می شوند.

رولپلاک قطعه ای به صورت خرطومی است که زمان اتصال پیچ در داخل سوراخ نفوذ کرده

پیچ

کاربرد پیچ اتصال و یا محکم کردن دو متریال با جنس مشابه و یا دو قطعه با جنس متفاوت است.

انواع مختلف پیچ در همه ی صنایع کوچک و یا بزرگ استفاده می شوند.

پیچ ها انواع گوناگونی دارند و بر اساس ظاهرشان و سایر مشخصات دسته بندی می شوند

یکی از پر کاربردترین پیچ ها ،پیچ چوب است.پیچ چوب نیمه رزوه است و همچنین دارای رزوه بزرگ با فاصله ای زیاد می باشد که برای اتصال انواع مختلف چوب،ام دی اف و یا فایبرگلاس استفاده می شود

قسمتی که فاقد رزوه است برای لغزیدن به درون قطعه رویی است.

در پیچ چوب قسمت سر پیچ دارای شکل های متفاوتی از جمله تخت،گرد و یا بیضی است. این مدل از پیچ ها نقره ای یا به رنگ زرد هستند و حاوی پوششی از زینک یا استیل استنلس می باشند.

پیچ چوب

نوع دیگری از پیچ های پرکاربرد معروف به پیچ ماشین است.این مدل از پیچ در طول ساقه اش به صورت کامل رزوه دارد و همراه با مهره استفاده می شوند.پوشش این مدل پیچ از زینک است.

این نوع پیچ در سایز های 8×32، 6×32، 10×32، 10×24 کاربرد دارد

پیچ ماشین

یکی دیگر از انواع پیچ که به پیچ ماشین شباهت دارد پیچ نوک بر است که در سر آن یک بریدگی وجود دارد.این نوع پیچ در جایی که احتیاج به گشتاور بالا برای بستن پیچ است استفاده می شود

پیچ نوک بر

پیچ فلز در متصل کردن فلزات و یا ورقات فلزی و همچنین در بعضی موارد پلاستیک و فایبرگلاس کاربرد دارد.پیچ فلزی در متصل کردن فلز به چوب هم بسیار کاربرد دارد چون که این مدل پیچ دارای رزوه های ریزی با فواصل کوتاه در طول ساقه ی پیچ است.پیچ فلز در بازار در انواع دوسو،چهارسو و یا واشردار موجود است

پیچ فلز

نوعی پیچ شبیه پیچ فلز هم موجود است که حاوی سری به شکل مته می باشد که موقع سوراخکاری مسیر خود را بتواند باز کند و معروف به پیچ نوک مته ای است.

این پیچ از جنس استیل است و در بعضی برندها پوششی از زینک دارد.سر این مدل پیچ به صورت شش گوش است و گاهی در نوع واشردار هم استفاده میشوند

پیچ نوک مته ای

در صنعت،پیچ شش گوش از بقیه پیچ ها کاربرد ببیشتری دارد.پیچ شش گوش حاوی سری به صورت شش ضلعی است و برای اینکه آن را باز و بسته کنند از آچار فرانسه استفاده می کنند.

این مدل پیچ به صورت تمام رزوه و همچنین به صورت نیمه رزوه به کار برده می شود.در بعضی انواع این پیچ،پوشش خشکه و یا استیل و گالوانیزه استفاده نمی شود.

پیچ شش گوش

نوع دیگری از پیچ مدل پیچ بار است که این پیچ در جایی که به دلیل حرکت و یا تکان،دچار ارتعاش می شود و احتمال دارد که پیچ از جای خود خارج شود،استفاده می شود، که سر نیمه هلال دارد و زیر آن از درون دارای یک قسمت مربعی شکل است که کاملا در کار فرو می رود تا هنگام لرزش،پیچ باز نشود.

پیچ بار

پیچ لگ از جهت ظاهری به پیچ چوب شباهت دارد ولی سر آن به شکل شش گوش یا چهارگوش و در انتها به صورت مخروطی رزوه شده می باشد.این پیچ در متریال پایه ای که احتیاج به گشتاور بالا برای بستن پیچ دارد و در صنعت ساختمانی و چوبی کاربرد دارد

پیچ لگ

یک مدل پیچ به نام پیچ آلن یا سوکتی وجود دارد که دارای سری به شکل شش گوش و آلن خور است و در جهت باز و بسته کردن آن لازم است که از آچار آلن استفاده شود.

پیچ آلن یا سوکتی

پیچ های مغزی که در جهت محکم کردن سطوح کاربرد دارند معمولا به شکل آلن تولید می شوند.

پیچ های مغزی

پیچ ها در جهت باز و بسته شدن به ابزارآلاتی مثل پیچ گوشتی و یا انواع آچارها احتیاج دارند.اکثر پیچ ها برای محکم شدن در جهت عقربه ی ساعت می چرخند ولی بعضی پیچ ها خلاف جهت عقربه ها محکم می شوند و این مدل پیچ ها استثنا می باشند.

انتهای استوانه ای همه پیچ ها به صورت مخروطی و یا غیر مخروطی می باشند.

پیچ هایی که انتهای مخروطی دارند،به طور مستقیم داخل سوراخ مورد نظر می روند.

این مدل پیچ ها معروف به پیچ خودکار هستند.ولی پیچ هایی که غیر مخروطی هستند با یک عدد مهره و یا با سوراخ رزوه جفت خواهند شد.

پیچ نئوپان که پیچی با سر خودکار یا همان مخروطی است به پیچ دیوار شبیه است ولی رزوه های نامتقارن دارد.

پیچ نئوپان

پیچ بتن که همچنین به پیچ بنایی و پیچ آبی هم نامیده می شود،از مدل مخروطی هست و در متصل کردن متریال های گوناگون مثل چوب و فلز به بتن و یا دیگر مصالح ساختمانی کاربرد دارد. این مدل پیچ از جنس فولاد ضد زنگ یا از جنس فولاد کربنی است.

به طور معمول پیچ بتن آبی رنگ است و برای نصب آن بهتر است که از دریل چکشی برای ایجاد کردن سوراخ استفاده شود.

پیچ بتن

پیچ دیواری پیچی همه کاره است که سری مخروطی شکل دارد و برای متصل کردن قطعات گوناگون به دیوار به کار می رود.

یک نوع دیگر پیچ هم هست که در نصب کردن آینه آن را استفاده می کنند و معروف به پیچ آینه ای است.این اسم به این علت روی این پیچ نهاده شده که سر این پیچ تخت است و همراه آن یک رزوه که سری گرد و آینه ای شکل دارد بر روی آن قرار می گیرد.

در اصل این پیچ مثل پیچ چوب است و فقط در شکل سر متفاوت است.

تنوع در پیچ ها بسیار زیاد است و به طور قطع در همه ی دسته بندی هایی که گفته شد انواع دیگری هم موجود است .

در رده بندی پیچ هایی که ساق غیر مخروطی دارند هم انواعی از پیچ ها قرار می گیرد مانند پیچ آسانسوری و یا پیچ لگ البته بعضی از مدل های پیچ چوب و پیچ فلز هم در این رده بندی وجود دارند .

پیچ لنگر پیچی است که ساق غیر مخروطی دارد و قسمتی از آن در بتن و قسمتی دیگر بیرون از بتن قرار می گیرد.این مدل پیچ به انکر بولت هم معروف می باشد.

پیچ لنگر

نوعی پیچ به اسم کالسکه ای هم هست که به هنگام محکم کردن مهره مانع از چرخش پیچ می شود.
این نوع پیچ مدلی غیر مخروطی است و سری گنبدی شکل یا به صورت تخت دارد.این مدل پیچ در بخشی که سر به ساقه متصل می شود حاوی یک قسمت مربعی کوتاه است که در قطعه سفت می شود.

پیچ کالسکه ای

پیچ تنظیم یا همان پیچ گراب نوعی پیچ فاقد سر و تمام رزوه است که در جهت سفت کردن یک تکه دوار به یک شفت کاربرد دارد

پیچ گراب

رولپلاک چیست؟

رولپلاک قطعه ای به صورت خرطومی است که زمان اتصال پیچ در داخل سوراخ نفوذ کرده و اتصال پیچ را با مواد شکننده و یا هنگامی که پیچ فاقد توان تحمل وزن آن است را ممکن می سازد.

در اصل رولپلاک به عنوان یک بست به کار برده می شود و در اتصال های گوناگون پیچ را قادر می سازد که در محل مورد نظر نصب گردد.

رولپلاک جزو یکی از اتصال های جدانشدنی و همیشگی پیچ است که همه ی فعالیت های آن وابسته به پیچ می باشد.

موارد استفاده از رولپلاک چیست؟

رولپلاک که همان شی می باشد که برای کمک کردن به پیچ هنگام چسباندن و یا متصل کردن به کار برده می شود و باعث می شود که قسمت مورد نظر با امنیت بالاتر و خطر ریزش کمتر سفت و بسته شود.
معمولا پیچ هایی که در اتصالات به کار برده میشود باید گالوانیزه و همچنین حاوی ویژگی ضد زنگی باشد. زیرا اگر چنین نباشد احتمال دارد محکم سازی بخش های گوناگون دچار مشکل شود.

به طور معمول رولپلاک به دلیل امتیاز های ویژه ای که زمان استفاده در مصارف های گوناگون دارد، جایگزین بسیار مناسب تر و مطمئن تری برای میخ به حساب می آید.

چون که سبب خرابی محل و یا آن قطعه مورد نظر نمی شود.بنابراین می شود گفت که کابردهای بسیاری مثل آویزان کردن انواع مختلف تابلوها و همچنین لوستر و در کل هرچیزی به سقف و دیوار، مصارف صنعتی، رولپلاک نمای سازه، در کابینت سازی و خیلی موارد دیگر برای سفت کردن و یا بستن پیچ دارد.

جنس رولپلاک

در کل رولپلاک از جنس فیبر و یا پلاستیک و همچنین فلز ساخته می شود. یکی از برتری های آن به پیچ نرمی و منطبق شدن آن با سوراخ است که سبب استقرار و محکم شدن پیچ در درون آن خواهد شد. در اصل این محصول پر کاربرد برای استفاده از سطوح گوناگون، دارای رده مقاومتی گوناگونی است.

انواع مدل های رولپلاک پلاستیکی

یکی از پرکاربرد ترین نوع رولپلاک های موجود رولپلاک های پلاستیکی هستند که با در نظر گرفتن مصرف های گوناگونی که دارد مدل های متنوعی را شامل می شود

مثل:
رولپلاک لبه دار، رولپلاک خار دار، رولپلاک ساده ، رولپلاک شاخک دار ، رولپلاک پروانه ای، رولپلاک لبه دار شاخک دار
انواع دیگر رولپلاک
رولپلاک تو کار ساده
عموما برای اسکوپ و سنگهای نما به کار برده می شود.
HUD هیلتی
از انواع مختلف روپلاکها است که برای رولپلاک نما به کار برده می شود اما به علت اینکه گران قیمت است معمولا در ساختمان های خاص مصرف می شود.
اندازه رولپلاک های مصرفی
رولپلاک در اندازه های سه سانتی متری تا هفت سانتی متری وجود دارد
مزیت های رولپلاک
مناسب برای استفاده از انواع مختلف دیوارهای سفالی و یا گچی
مناسب برای به کار گرفتن انواع سقف کاذب
مناسب برای به کار بردن انواع کناف
مناسب برای سطح های گوناگونی که پشت آن ها خالی است.09301596462