راپل-راپل چیست؟ خدمات راپل در تهران کرج

انجام خدمات نمای ساختمان با راپل در تهران و کرج

راپل یک روش ارزان برای انجام سریع کارهای ساختمانی و صنعتی میباشد.

از راپل در گذشته برای ورزش استفاده میشد که با پیشرفت لوازم برای کار روی نمای ساختمان ها نیز مورد استفاده قرار گرفت.

از راپل برای انجام تمامی خدمات استفاده میشود.

 

خدمات راپل

خدماتی همچون پیچ و رولپلاک نما-نماشویی-اب بندی نما-نصب توری مرغی و غیره.

خدمات راپل با تضمین و کیفیت بسیار مناسب انجام میشود.

شرکت ایمن کار مجری خدمات راپل با طناب و بدون داربست در تهران و کرج میباشد.

 

راپل کار نما

کلیک کنید      ⇐       پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

همه چیز در مورد راپل

راپل و خدمات راپل چیست؟

ریشه ی کلمه راپل برمیگردد به زمانی که در محل صعب العبوری گیر می کنیم _مثلا یک دره بر سر راهمان قرار دارد_ می توانیم با کمک طناب و یکسری وسایل دیگر از آن عبور کنیم.
اما در این جا منظور ما از راپل خدمات ساختمانی است که در ارتفاع انجام می شود مانند :شست و شوی نمای ساختمان، سنگ کاری ساختمان و پیچ کردن آن، شست و شوی انواع پنجره های در ارتفاع های بلند و یا نصب لوله ی بخاری و لوله ی آب در ارتفاع.

همه چیز در مورد راپل

از جمله مزیت های این کار می توان به عدم نیاز به داربست حین انجام این کار اشاره کرد.
هم چنین ایمنی راپل کاری بسیار بیشتر از کار بر روی داربست است زیرا ابتدا راپل کاران طناب را به یک جای امن و محکم (مانند کلگی آسانسور) متصل می کنند و با وسایل جانبی دیگر به راحتی از آن بالا و پایین می روند.

به عنوان کسی که زمان زیادی را در صخره های کوهستان ها صرف کرده است ، ایده راپل کل ساختمان به نوعی دیوانه وار به نظر می رسید. من تحقیقاتی در مورد این موضوع انجام دادم تا دریابم که این موضوع چیست.
عمل تخریب کردن ساختمان معمولاً مستلزم استفاده از وسایل نسبتاً تخصصی است. برای اجرای راپل ، از تسمه ای برای ایمن نگه داشتن شما استفاده می شود ، از برخی از انواع دستگاه به شما اجازه می دهد تا نزول خود را کنترل کنید، یک لنگر در بالای ساختمان و مقداری طناب بلند نیز برای کمک به شما در رسیدن به زمین نیاز دارید.
پس از بستن ، از دستگاه برای پایین آمدن خود استفاده خواهید کرد ، پاهای خود را برای کنترل سرعت فرود خود بر روی ساختمان قرار می دهید تا اینکه به انتهای آن برسید.
راپل بر روی ساختمان در حالی که شبیه به انواع دیگر راپل ها است ، اما ویژگی های منحصر به فردی دارد. من یک راهنمای زیر را تکمیل کرده ام تا به شما همه چیزهایی را که در مورد بازسازی یک ساختمان باید بدانید را بازگو کنم.

چگونه می توان از یک ساختمان راپل کرد؟

بر خلاف کوهنوردی یا کوهنوردی های طبیعت ، که معمولاً در مدت زمان نسبتاً کوتاهی قابل تنظیم است ، جابجایی از یک ساختمان ، برنامه ریزی و هماهنگی مناسبی را نیاز دارد.
مهمتر از همه ، موانع نظارتی وجود دارد كه باید برطرف شوند. به عنوان صاحب یک آسمان خراش ، آیا می خواهید اجازه دهید مردم در حالی که به بالای سازه شما متصل هستند ، خود را در هوای آزاد آویزان کنند؟ مسئولیت قانونی برای آن مجنون است. از این گذشته ، برخی از شهرها مقرراتی در نظر گرفته شده اند که از بالا رفتن مردم به از ساختمان ها بدون مجوز جلوگیری می کنند.
این بدان معنا نیست که نمی توان انجام داد. بسیاری از شرکتهای مشهور بین المللی ، مانند جانسون یا هایات ، به مردم این امکان را می دهند که از ساختمانهای خود بالا بروند.

به همین دلیل ، بیشتر پروانه های ساختمانی از طریق سازمان هایی که به تسهیل این رویداد کمک می کنند ، در ازای دریافت هزینه انجام می شود.
هنگامی که همه نوارهای قرمز را پاک کردید ، نکات ایمنی زیادی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند.
مهمترین نکته این است که اگر می خواهید زندگی خود را از طناب آویزان کنید ، باید مطمئن شوید که هر چیزی که آن طناب را به ساختمان وصل می کند ، جامد و سخت است. باز هم ، این جایی است که شرکت ها در دسترس شما هستند. بسیاری از آنها دارای لنگرهای قابل حمل هستند که در پشت بام می نشینند ، از سیستم های ضد وزن و قرقره برای اطمینان از اینکه به جایی نمی روید.
پس از تنظیم لنگر ، طنابی از آن آویزان می شود که به تمام راه های زمین می رسد. این طنابی خواهد بود که برای راپل خود استفاده می کنید. شما باید برای حمایت از وزن بدن و وسیله ای برای کنترل طناب ، از تسمه استفاده کنید.
برخلاف کوهنوردی در راپل ، که اغلب کمتر از سی ثانیه طول می کشد ، ساخت راپل ها در هر جایی ممکن است از ده تا پانزده دقیقه طول بکشند. به همین دلیل می خواهید مطمئن شوید که بند شما راحت است و در صورت خسته شدن بازوهایتان دستگاه راپل قفل کننده دارید.
اکثر مردم گزارش می دهند که مراحل اولیه راپل سخت ترین قسمت است ، وقتی ابتدا خود را از سمت ساختمان پایین می آورید و در معرض ارتفاع قرار می گیرید. برای این بخش ، سعی کنید سطح تنفس و دستان خود را ثابت نگه دارید.

تفاوت کوهنوردی و راپل

همانطور که در بالا به آن اشاره کردم ، تفاوت هایی بین یک طناب کوهنوردی و یک راپل ساختمان وجود دارد، برخی از عناصر به اندازه کافی مجزا هستند که ارزش ذکر کردن آنها وجود دارد:

ارتفاع: همانطور که قبلاً گفته شد ، یک راپل ساختمان معمولاً از طناب کوهنوردی بلندتر خواهد بود.این واقعیت است که در نتیجه ، راپل زمان بسیار طولانی تری برای اجرای شما خواهد برد.

چرخ دنده: در حالی که چرخ دنده اساسی یکسان است ، مشخصات فردی که ممکن است انتخاب کنید متفاوت است. به عنوان مثال ، بیشتر افرادی که از یک ساختمان سرپنجه می کنند ، تمایل دارند از یک تسمه کامل برای پوشش بدن استفاده کنند. این در طی دوره های طولانی راحت تر است ، و این خطر را می کند که هنگام انجام شلاق زدن دچار سر خوردن نشوید.

دسترس پذیری: همانطور که گفتم ، راه اندازی یک پیاده رو شهری بسیار دشوارتر از آن است که فقط یک صخره در جایی پیدا کنید و خود را به پایین آن بکشید.

جدای از تفاوت ها ، تکنیک اساسی استفاده از rappelling در هر دو رشته مشابه خواهد بود.

کارگران ساختمانی ، پاک کننده های پنجره و حتی مهندسین خود را از خطوط آویزان می کنند تا بتوانند به سمت ساختمانها تمایل پیدا کنند به گونه ای که به راحتی از طریق داخل قابل دستیابی نباشند. بدیهی است که این نوع رپل به طور متوسط ​​به مراتب کمتری در دسترس است. همچنین سرگرم کننده بودن بسیار محدود است زیرا هدف اصلی سرگرمی نیست.

خدمات راپل در ارتفاع به وسیله ی راپل در تهران و کرج

راپل و خدمات آن با گروه بزرگ و قابل اعتماد در سطح کرج و تهران برای خدمات رسانی آماده میباشد.
راپل کارانی که کارهای شما را در تهران و کرج انجام می دهند، دوره های آموزشی سخت این رشته را گذرانده اند و این کار را به راحتی و با قیمت بسیار مقرون به صرفه در تهران و کرج برای شما به بهترین نحو انجام می دهند.

خدمات راپل به چه ابزاری نیاز دارد؟

طناب ضخیم،گره های طناب به شکل های مختلف، دلر و سوراخ کن ها از ابزار آلات اصلی این حرفه به می باشند.
طناب ضحیم به همراه گره های محکم برای حرکت و پایین آمدن راپل کار از نمای ساختمان ضروری است.
هارنس، ریگ، کارابین، کلاه، دستکش از دیگر لوازم راپل می باشند.

برای پیچ و رولپلاک کردن سنگ چه ابزاری لازم است

دریل های مخصوص هیلتی که با آن سنگ ها را سوراخ میکنند.
دریل های به شکل پیچ گوشتی برای پیچ سفت کردن.
پیچ های مخصوص و به شکل گالوانیزه که دارای طول عمر بیشتر می باشند.
رولپلاک پلاستیکی خشک که دارای عمر بالایی هستند.
مته الماسی برای سوراخ کردن سنگ

مهم ترین ابزار برای انجام راپل ساختمانی کدام است

یک دستگاه کامل راپل شامل:

۱٫ چکش

چکش صخری نوردی دارای وزن در حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم می باشد و دارای یک سر پهن و سنگین تر جهت ضربه زدن به میخها می باشد. سر دیگر به شکل مثلثی است که می توان برای شکستن لبه های تیز از این قسمت سود برند یک سوراخ در وسط چکش تعبیه گردیده برای اتصال به بدن و یا اهرم کردن و دارای روکش لاستیکی در دسته می باشد تا انتقال فشار ناشی از ضربه به دست جلوگیری شود.

۲٫ کارابین

این وسیله جهت ایجاد اتصالات سریع و مطمئن به کار می رود و دارای تنوع بسیار در نوع و جنس می باشد که هر کدام برای موردهای خاصی استفاده می شود. از نظر ساختار فیزیکی به دو شکل موازی و بیضی می باشد.

۳٫ رول و مته

نکته قابل توجه اینکه محل مورد نظر باید بدون پوسیدگی باشد و یا باید بتوان با ضربات چکش سطح پوسیده را از بین برد.

۴٫میخ

میخها برای برقراری میانی و یا برقراری کارگاه کاربرد فراوانی دارند. میخها از جنس فولاد فنر هستند و دارای سوراخ می باشند و برای آنها شکلهای مختلفی وجود دارد.

۵٫ طناب

قطر طناب نباید کمتر از ۹ میلیمتر و بیشتر از ۱۲ میلیمتر باشد، این طنابهای دارای خاصیت کشسانی نمی باشند و اصطلاحاً به این طنابها، طنابهای به شکل استاتیک گفته می شوند.

نکاتی در مورد استفاده از طناب راپل باید دقت کرد
۱- طناب اضافه در مقصد باید به صورت حلقه شود تا زیر پا گیر نکند.

۲- سوختگی و پیچ خوردگی تجهیزات برطرف شود.

۳- طناب بعد از هر بار استفاده باید تمیز باشد و با آب شیرین شستشو داده شود.